رد کردن لینک ها

آیا دیجیتال مارکتینگ برای همه ی کسب و کارها کاربرد دارد؟

 

دیجیتال مارکتینگ می تواند برای هرگونه صنعت و کسب و کاری کارآمد باشد. جدا از این که شرکت شما چه خدمات یا محصولاتی ارائه می دهد، دیجیتال مارکتینگ می تواند به شما در معرفی و فروش این محصولات و خدمات، با ارائه ی تعاریف و دسته بندی های دقیقی از مخاطبان و تولید محتوای آنلاین مطابق با آن، کمک کند. با این حال، برای هر کسب و کاری، باید از روش ها و استراتژی های خاصی در تبلیغات استفاده کرد. به طور کلی کسب و کارها، از نظر طریقه ی ارتباط با مشتری و فروش محصولات به دو دسته ی B2B و B2C تقسیم می شوند؛ در نتیجه هر یک برای فروش محصولات به بکارگیری رویکرد های متفاوتی در بازاریابی نیازمند هستند.

B2B Digital Marketing

اگر شرکت شما Business-to-Business یا B2B می باشد، هدف تبلیغاتی شما باید ایجاد ارتباط با شخص یا شرکت دیگری باشد که خود در فروش محصولات شما به مشتری به طور مستقیم نقش دارد. به همین دلیل، نقش استراتژی بازاریابی شما جذب شرکت هایی است که محصولات شما را به عنوان فروشنده به مشتری ها ارائه می کنند. برای این کار باید محتوای متناسب با بازار کار و مخاطب مورد نظر خود را از طریق وبسایت یا دیگر کانال های ارتباطی آنلاین در معرض دید مشتری های خود قرار دهید.

شما می توانید برای معرفی خود، علاوه بر وبسایت یا کانال های ارتباطی معمول، از کانال های ارتباط آنلاین نظیر LinkedIn، که برای معرفی کسب و کارها یا افراد حرفه ای تمرکز دارند، استفاده کنید.

B2C Digital Marketing

اگر شرکت شما Business-to-Consumer می باشد، به احتمال زیاد هدف اصلی دیجیتال مارکتینگ، معرفی کالاها یا خدمات شما به طور مستقیم به مصرف کننده ها خواهد بود. شما برای این منظور باید از وبسایت شرکت یا کانال های ارتباطی آنلاین دیگر برای ارائه ی این محصولات به مصرف کننده ها استفاده کنید، بدون اینکه با شرکت های واسطه برای فروش در تعامل باشید.

به همین دلیل، شما برای فروش محصولات، نیاز دارید تمرکز خود را از راه های سنتی به روش هایی که ارتباط شما را با مشتری به طور مستقیم فراهم کنند، تغییر دهید. این مسئولیت از لحظه ای که مشتری از وبسایت شما بازدید می کند تا لحظه ای که کلا یا خدمات شما را خریداری می کند، بر عهده ی شما قرار دارد. این به این معنی است که ویژگی ها و کاربرد محصولات شما در طول فرایند بازاریابی، در مقایسه با بازاریابی B2B، پررنگ تر می شود و محتوای تبلیغاتی شما به شکل وسیع تری در معرض دید عموم قرار می گیرد؛ پس شما باید روش های Call-to-Action، یا ترغیب برای اقدام به خرید، را به طرزی قوی تر و تاثیرگذارتر مورد استفاده قرار دهید.

منبع: blog.hubspot

بازگشت به بالای صفحه