رد کردن لینک ها

پر کاربرد ترین زبان های برنامه نویسی برای دیجیتال مارکتینگ (بخش اول)

 

زبان های برنامه نویسی، چارچوب هایی فراهم می آورند که به ما این امکان را می دهند که بتوانیم نرم افزارهای موبایل و ابزارهای تجارت الکترونیکی را به راحتی طراحی کنیم. در یک تیم برنامه نویسی دیجیتال مارکتینگ، همه ی افراد باید علاوه بر مهارت خاص خود، به این هفت زبانی که امروز به شما معرفی میکنم مسلط باشد. همچنین بازاریاب ها و طراح های گرافیک وبسایت نیز ممکن است نیاز داشته باشند روش کار برخی از این زبان های برنامه نویسی را تا حدی بیاموزند. در یک تیم دیجیتال مارکتینگ، همه ی اعضا از جمله تیم بازاریابی، طراحی، مهندس ها و برنامه نویس ها با هم به شکل متقابلی همکاری می کنند تا بتوانند خواسته های مشتری را بهتر بفهمند و به وسیله ی ابزارهای برنامه نویسی آنها را طراحی و عرضه کنند.

در اینجا هفت زبان برنامه نویسی را که امروزه همه ی افراد فعال در زمینه ی دیجیتال مارکتینگ باید با آنها آشنا باشند به شما معرفی می کنم. یکی از بهترین دلایلی را که شما را ملزم با آشنایی با این هفت زبان برنامه نویسی می کند این است که، کاربرد هر یک از آنها ممکن است با زبان های دیگر ادغام شود و همپوشانی داشته باشند. همچنین اگر شخص کنجکاو و سخت کوشی هستید می توانید مسیر یادگیری این هفت زبان را با سرعت بیشتری طی کنید.

Java

زبان Java به دلیل تنوع کاربردی متنوعی که ارائه می کند، به عنوان یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین زبان های برنامه نویسی در سرتاسر جهان شناخته می شود. شما نیاز دارید کدهایی که در Java نوشته اید را با ماشینی که می خواهید برنامه ی خود را در آن پیاده کنید، فقط یک بار مطابقت دهید؛ البته به این شرط که برنامه ی Java Virtual Machine را در دستگاه مورد نظر نصب کرده باشید. این زبان برای هر سیستم عملیاتی (OS) یا سخت افزاری قابل استفاده است. زبان Java همچنین در بین زبان های کد نویسی برای طراحی نرم افزار های موبایل، به خصوص سیستم اندروید، بالاترین رتبه را داراست.

 Python

Python زبانی همه کاره است که می تواند به برنامه نویس ها در طراحی اپلیکیشن های وب، پردازش داده ها، ارزیابی dataset ها، و طراحی رابط کاربری یا UI، کمک کند. به علاوه Python، چارچوب ها یا Framework هایی را به طور آماده، برای طراحی هر یک از موارد بالا در اختیار کاربر قرار می دهد. آموزش این زبان برنامه نویسی به دلیل ساختار ساده، خوانایی بالا و Syntax خوبی که دارد، می تواند بسیار راحت باشد. اخیراً شرکت های بزرگ به برنامه نویس های Python نیاز بیشتری پیدا کرده اند، چراکه با تسلط به این زبان میتوان مجموعه های بزرگ داده را به راحتی پردازش و ارزیابی کرد.

SQL

زبان SQL برخلاف زبان های دیگری که در بالا به شما معرفی کردم برای طراحی نرم افزارها به کار نمیرود، بلکه برای برقراری ارتباط با database های نرم افزارهای دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. اگر می خواهید داده ی خاصی را از میان یک مجموعه ی گسترده و پیچیده ی اطلاعات بیابید، حتماً به یادگیری روش کار با این زبان برنامه نویسی نیاز پیدا خواهید کرد. شما می توانید این زبان برنامه نویسی را به دلیل شباهت های ساختاری که با زبان انگلیسی و قدرت تلفیقی که با زبان های برنامه نویسی دیگر دارد، به راحتی فرا بگیرید.

منبع: ichanical

بازگشت به بالای صفحه