رد کردن لینک ها

موفقیت یک فرایند است و نه یک اتفاق!

خیلی ازماها وقتی تمرکز و انگیزمون را از دست می دهیم افسرده می شویم  و تصورمان از افراد موفق این است که انگیزه آن ها بی انتهاست. در حالیکه افراد موفق هم مانند دیگران قطعا خیلی وقت ها انگیزه و امیدشان را ازدست می دهند. تنها تفاوت انها با سایرین در پیدا کردن راه حلی برای ادامه دادن با وجود تمام خستگی هاست.

ورزشکاری که بعد از یک برد تمام عیار، یک هفته به خوبی تمرین کند ، کار خارق العاده ای انجام نداده است . چه کسی این کار را انجام نمی دهد ؟! مربی خوشحال و راضی به  همراه هم تیمی های هیجان زده و پرانرژی داری و خودت هم حس می کنی میتونی همه دنیا را شکست بدی.

اما وقتی که خسته هستیم چی؟ وقت هایی که کار راحت نیست یا در مواقعی که احساس می کنیم هیچ کسی بهمون توجه نمیکنه یا نتیجه ای که انتظارش را داشتیم نمیگیریم ، چی ؟

دقیقا نکته اصلی همین جاست ،”توانایی انجام دادن کارهایی که سخت است.” دلیل وجود تفاوت هاست.

موفقیت یک اتفاق نیست ، یک فرایند است.

خیلی از مردم به سلامت به عنوان یک اتفاق نگاه می کنند.”اگرمن فقط ۱۰ کیلوگرم وزن کم کنم ، بدن سالم و متانسبی خواهم داشت”

خیلی از مردم کارآفزینی روبه عنوان یک رویداد می دانند.”اگر سهام شرکتمون رو در بورس بفروشیم ، کسب و کار موفقی خواهیم داشت.”

این ها فقط تعداد کمی از تفکراتی است که نشان می دهد، ما موفقیت را به عنوان یک اتفاق دسته بندی می کنیم.

در حالی که …

اگر میخواهید یک نویسنده ماهر باشی ، داشتن یک کتاب پرفروش افتخار بزرگی است ولی عاشق فرآیند نوشتن بودن تنها راه رسیدن به این نتیجه است.

در دنیای تجارت حرفی برای گفتن خواهید داشت و در مجله Harvard business از شما رونمایی خواهد شد ؛ اگر و تنها اگرعاشق معاشرت با افراد مختلف و به چالش بردن دیدگاه های گوناگون باشید و بازاریابی کنید.

اگر به دنبال  داشتن هیکل متناسبی هستید ، ممکنه کم کردن ۱۰ کیلوگرم امری ضروری باشد اما تمام دنیای ذهنی شما باید شیفته سبک زندگی ای مشمول از مصرف غذاهای سالم و ورزش کردن مداوم باشد.

پس به عبارت دیگر…

عاشق خستگی شوید.عاشق تمرین و تکرار شوید. عاشق فرآیند کاری که می خواهید انجام دهید بشوید.

گزارش یک تحقیق جالبی در خصوص “راه رسیدن به اهداف” که در مجله معتبر biritish journal of health psychology به چاپ رسیده است.

این نتیجه از تحقیق که توسط محققان بریتانیایی در سال ۲۰۰۱ روی ۲۴۸ نفر در طی دو هفته که برای ایجاد عادت های ورزشی شروع به کار کردن به دست امده است. افراد شرکت کننده به سه گروه تقسیم شدند.

از گروه اول خواسته شده بود که فقط میزان ورزش درهفته را گزارش کنند.از گروه دوم که گروه انگیزشی بودن خواسته شده بود که علاوه بر گزارش ورزش ، اطلاعاتی درباره مزایای ورزش هم مطالعه کنند تا  درگیری بیشتری با ورزش ایجاد شود. و در گروه سوم ، اطلاعات انگیزشی مشابه گروه دوم داده شد. اما علاوه بر این ، از آنها خواسته شد تا برای کی و کجا ورز کردنشون هم به دقت برنامه ریزی کنن. نتیجه خیلی جالب بود. گروه اول و دوم به میزان یکسان ورزش کرده بودند اما گروه سوم بیشتر ازدوبرابر حد معمول ورزش کردند. در این تحقیق مشخص شد که برنامه ریزی ما را به اهدافمون نزدیک می کند.در صورتی که انگیزه اصلا تاثیری ندارد.

بنابراین …

یک ساعت خاص برای کارهایتان در نظر بگیرید.

صبر نکنید تا انگیزه به شما گوشزد کند که باید کارهایتان را انجام دهید.

اگر آدم هدفمند و حرفه ای در کارتان باشید یک زمان برای انجام دادن آن در نظر می گیرید و حتی اگر فیل ها پرواز کنند ، از انجام آن ها سرباز نمی زنید.

این تفاوت بین یک آدم آماتور و حرفه ای را نشان می دهد.

پس اگر می خواهید به اهدافتون برسید، وقت را تلف نکنید و شروع به برنامه ریزی کنید.

 

منبع: آکادمی ضمیمه

بازگشت به بالای صفحه