رد کردن لینک ها

چطور می توانید کارایی تیم خود را بهبود ببخشید (بخش دوم)

اجازه دهید نور خورشید به داخل بتابد

تابش مستقسم نور فلورسنت در دفتر کار می تواند به شدت برای سلامت چشم مضر باشد. در حقیقت این نورهای مصنوعی می توانند بیماری های چشمی مرتبط با اشعه ی فرابنفش را افزایش دهند، از تولید هورمون ملاتونین که در تنظیم ساعات خواب نقش دارد، جلوگیری کنند، بیماران مبتلا به سرع را تحریک کنند، و در برخی افراد حساسیت های پوستی ایجاد کنند.

برعکس رابطه ی مستقیمی میان حضور نور آفتاب در محیط کار، و افزایش بازدهی کارمندان مشاهده شده است. دانشمندان دلیل آن را تاثیر نور خورشید در بهبود ریتم شبانه روزی بدن، افزایش ترشح هورمون ملاتونین، بهبود خواب در شب، افزایش هوشیاری و اشتیاق در طول روز، و افزایش تولید ویتامین D، معرفی کردند.

با این حال همه ی دفاتر کاری به پنجره و نور مستقیم آفتاب دسترسی ندارند. در این شرایط راه حل چیست؟

یافته های تحقیقی که توسط دانشمندان آلمانی انجام شده، نشان می دهد، نورپردازی هایی که شرایط تابش نور روز را بازسازی می کنند می توانند سطح هوشیاری و خلق کارکنان را در مقایسه با نورهای الکتریکی دیگر، به شکل قابل توجهی افزایش دهند. بنابراین به وسیله ی جایگزین کردن لامپ های معمولی و هلوژنی، با لامپ هایی که نوری لطیف تر و مشابه نور طبیعی تولید می کنند، می تواند به سادگی کارایی و بازدهی تیم کاری شما را بهبود ببخشد.

همچنین، استفاده از نورهای LED می تواند در مقایسه با نورهای فلورسنت، در افزایش هوشیاری بهتر عمل کند. محققان دانشگاه کرنل آمریکا دریافتند، قرار دادن چراغ ها در فاصله ی بالا، در مقایسه با روش های نورپردازی که لامپ ها را در فصله ی پایین تری قرار می دهند، باعث کاهش خستگی چشم و افزایش بازدهی کارمندان می شوند. علاوه بر این تعیین زمان هایی برای استراحت در فضای باز می تواند فرصت خوبی برای دریافت نور طبیعی در طول ساعات کاری باشد.

دما را متعادل نگه دارید

دما به عنوان یک عامل بیولوژیک می تواند به طور مستقیم، روی ریتم های شبانه روزی و میزان هوشیاری و خستگی افراد، تاثیرگذار باشد. همچنین دما همیشه یکی از متضاد ترین موضوعات بحث در محیط کار بوده است. در یک نظرسنجی که در سال ۲۰۱۵ انجام گرفت، حدود ۲۳ درصد کارکنان نسبت به سرمای بیش از حد، و ۲۵ درصد آنها نسبت به گرمای بیش از حد در محیط کارشان شکایت داشتند. متعادل کردن دمای محیط کار بسیار مهم است، چرا که براساس که حقایق علمی، محیط های کاری بیش از حد گرم یا سرد می توانند بازدهی و کیفیت کار کارمندان را تحت تاثیر قرار دهند. در نهایت، در ادامه ی این نظرسنجی مشخص شد، ۵۳ درصد از شرکت کننده ها گفته بودند در سرمای بیش از حد بازدهی آنها کمتر است، درحالیکه ۷۲ درصد از آنها از هوای گرم بیشتر رنج می بردند.

پس چه دمایی برای محیط کار ایده آل است؟

در تحقیقی که در دانتشگاه کرنل انجام گرفت، مشخص شد، با افزایش دما از ۶۸ درجه به ۷۷ درجه ی فارنهایت، میزان خطاها کاهش و بازدهی کارمندان افزایش می یابد. در تحقیق دیگری که به بررسی نتایج چندین تحقیق دیگر می پردازد، مشخص شد، به ازای افزایش دما به بیش از ۷۷ درجه ی فارنهایت، بازدهی کار ۲ درصد کاهش می یابد. محققان این تحقیق، دمای مناسب برای محیط کار را بین ۷۰ تا ۷۷ درجه ی فارنهایت پیشنهاد می کنند.

به دلیل اینکه همیشه پوشیدن لباس اضافه آسان تر از افزایش دما است، محققان پیشنهاد می کنند بهتر است دمای محیط کار را کمی کمتر از دمای ایده آل معرفی شده نگه داریم. همچنین می توانید درباره ی این موضوع با کارمندان خود صحبت کنید تا بر اساس خواست همه ی افراد به یک توافق جمعی درباره ی دمای دفتر خود دست پیدا کنید، زیرا فاکتورهای مانند نشستن در کنار پنجره یا دستگاه تهویه در دریافت افراد از دمای محیط موثر است. با این حال اگر نمی توانید دمای محیط را به راحتی کنترل کنید، بهتر است از دستگاه های گرمایشی و سرمایشی کوچک رومیزی برای راحتی کارمندان خود استفاده کنید.

وقت های استراحت را به طور استراتژیک تعیین کنید

درحالیکه بسیاری از مدیران فکر می کنند کار بی وقفه در ساعات طولانی می تواند بهترین نتایج را به همراه داشته باشد، این شیوه ی کار بر بازدهی کارمندان، نتیجه ی عکس خواهد داشت.

نتایج تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده، نشان می دهند که استراحت های کوتاه، به دفعات بیشتر، در نهایت می توانند بازدهی و دقت عمل افراد را افزایش دهند و به خصوص در کارهای خسته کننده و تکراری، تاثیر بهتری خواهند داشت. برای کارمندانی که بیشتر با کامپیوتر کار می کنند، استراحت های متعدد می توانند خستگی چشم و گرفتگی بدن را نیز کاهش دهند.

برنامه ای به نام Desktime که برای افزایش بازدهی کارمندان در یک روز کاری، و بر اساس داده های علمی دقیق، طراحی شده، پیشنهاد می کند کارمندان پشت میز نشین، به ازای هر ۵۲ دقیقه، ۱۷ دقیقه را به استراحت اختصاص دهند. در روش دیگری به نام  Pomodoro Technique، به ازای ۲۵ دقیقه کار، ۵ دقیقه استراحت، یا به ازای ۵۰ دقیقه کار، ۱۰ دقیقه استراحت را برای کارمندان پیشنهاد می کند. همچنین بعد از گذشت چند چرخه ی کار و استراحت کوتاه، باید یک استراحت طولانی تر نیز برای کارمندان لحاظ شود. شما می توانید مدت زمان این استراحت اصلی را به وسیله ی تایمر، یا برخی نرم افزارهایی که برای این منظور طراحی شده اند، اندازه گیری کنید و زمان مشخصی را برای آن اختصاص دهید.

در طول این وقفه ها می توانید به موسیقی مورد علاقه تان گوش دهید، مدیتیشن کنید،از دفتر کار خود بیرون بروید، کمی با همکاران خود معاشرت کنید یا حرکات کششی ساده ای را انجام دهید؛ یا به عبارتی هر کاری که می تواند به رها کردن ذهن شما کمک کند را انجام دهید تا با ذهنی باز و آرام دوباره کار خود را شروع کنید. همچنین یک خواب کوتاه در بعد از ظهر می تواند انرژی و تمرکز را دوباره به شما تزریق کند. فقط سعی کنید زمان استراحت خود را به ۱۰ تا ۲۰ دقیقه محدود کنید؛ چراکه خواب بیشتر در بعدازظهر می تواند شما را خواب آلوده تر و خسته تر کند و حتی کیفیت خواب شبانه ی شما را تحت تاثیر قرار دهد.

ایجاد تعادل در عوامل محیطی و روان شناختی موثر بر فضای کاری، می تواند با کمترین هزینه ی ممکن، تغییرات بزرگی در نتیجه ی کار شما به وجود بیاورد.

می توانید بخش اول این مقاله را در اینجا بخوانید.

منبع: entrepreneur

 

بازگشت به بالای صفحه