رد کردن لینک ها

انواع روش های دیجیتال مارکتینگ (بخش اول)

“دیجیتال مارکتینگ” عبارتی است که ممکن است همه ی ما احساس متفاوتی نسبت به آن داشته باشیم، چراکه با اینکه معنای کلی آن را می دانیم ولی نمی توانیم به شکل دقیقی همه ی ابعاد آن را تعریف کنیم. دیجیتال مارکتینگ، در عین حال که شامل خدمات و فعالیت های آنلاین می باشد، فعالیت های غیر آنلاین را نیز در بر می گیرد. این تلقی اشتباهی است که دیجیتال مارکتینگ را از سایر فعالیت های بازاریابی مجزا قلمداد کنیم.

برای اینکه شما را با عبارت دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتالی به طور دقیقی آشنا کنم، ده نوع از رایج ترین انواع ان را به شما معرفی می کنم. شما قبل از اینکه تصمیم بگیرید از چه شیوه ای در بازاریابی دیجیتالی استفاده کنید، بهتر است با همه ی انواع این خدمات کاملاً آشنا شوید.

بازاریابی در شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی همیشه نقش مهمی را در تبلیغات در دنیای مجازی ایفا می کنند؛ پس بازاریابی در شبکه های اجتماعی را در صدر این فهرست قرار می دهم. در این روش از شبکه های اجتماعی برای ترویج کالاها و خدمات گوناگون استفاده می کنیم؛ این به معنای به اشتراک گزاری مداوم اطلاعات و اخبار با دنبال کننده ها، طرفدارها، همکاران و رقبایتان در این شبکه ها می باشد. شما با این روش، می توانید به شکلی هدفمند از شبکه های اجتماعی برای جهت دهی به گفتگوها به منظور معرفی و ترویج برندها، کالاها یا خدمات مورد نظرتان به کاربران در سطحی وسیع، استفاده کنید.

فقط سعی کنید در استفاده از این رسانه های اجتماعی، دقت لازم را به خرج دهید، چراکه هریک از انواع این رسانه ها می توانند ویژگی ها و روش های ارتباطی منحصر به فردی داشته باشند؛ ممکن است بعضی از آنها برای پیشبرد اهداف شما مناسب تر باشند و برخی دیگر با نتایجی عکس همراه باشند.

بازاریابی به وسیله ی تولید محتوا

بازاریابی به وسیله ی تولید محتوا، روشی است که با استفاده از هنر داستان پردازی با کلمات و ارئه ی هنرمندانه ی اطلاعات، توجه عمومی را نسبت به یک برند، کالا یا خدمات، جلب می کند. شما در این شیوه، به جای ایفای یک نقش تبلیغاتی، رابطه ی میان مشتری های بالقوه را با برند مورد نظرتان شکل می دهید و پایه ریزی می کنید.

بازیابی به وسیله ی تولید محتوا، نوعی رویکرد استراتژیک در بازاریابی است که با استفاده از تولید و ترویج خلاقانه ی داده های مرتبط و ارزشمند، و با ارائه ی تعریف دقیقی از مخاطب خود، به شکلی عمیق تر مخاطبان را جذب می کند و نقش آن ها را به عنوان بخشی فعال از این رابطه ی اقتصادی شکل می دهد. اساس اسن شیوه بر اتشار و ترویج محتوا به شکلی نامحسوس تر از شیوه های دیگر بازاریابی دیجیتال، استوار است.

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)

Search Engine Optimization یا SEO، فرایندی است که طی آن محتوا وبسایت ها و نحوه ی برنامه نویسی آنها، به شکلی طراحی می شوند که بتوانند در متورهای جستجو مثل Google، بیشتر مورد بازدید قرار بگیرند. موتورهای جستجو بر اساس Keywordهایی قبل از انتشار محتوای وبسایت، به آنها می دهیم، تصمیم می گیرند وبسایت ما با چه ترتیبی در فرایند جستجو در دید کاربران قرار بگیرد. این به این معنی است که SEO یا نحوه ی بهینه سازی موتور جستجو می تواند نقشی حیاتی در ترویج اطلاعاتی که تولید می کنید، بازی کند.

روش های گوناگونی برای بهینه سازی موتورهای جستجو وجود دارد که برخی مورد قبول موتورهای نظیر Google می باشند و استفاده از برخی دیگر غیرقانونی است و در صورت استفاده از آنها ممکن است به اشکال مختلف جریمه شوید.

همیشه رابطه ی تنگاتنگی میان بازاریابی به وسیله ی شبکه های اجتماعی، تولید محتوا و SEO وجود دارد. استفاده از SEO  و رسانه های اجتماعی می تواند کارآمد ترین و سریع ترین روش برای انتشار اطلاعات مورد نظر شما باشد.

بازاریابی به وسیله ی موتورهای جستجو (SEM)

برخلاف روش SEO که به طور رایگان انجام می شود، در روش Search Engine Marketing یا SEM، شما ملزم به پرداخت هزینه برای دریافت خدمات موتورهای جستجو می باشد. یکی از شناخته شده ترین انواع SEM، Google Adwords می باشد.

در این روش بازاریاب، مبلغ از پیش تعیین شده ای پول را به موتور جستجو می پردازد و در ازای آن پیام های تبلیغاتی، بر اساس Keyword ها یا Key phrase های ما، در حین استفاده ی کاربرای از موتور جستجو، به طور اتوماتیک ابلاغ می شود.

SEM نوعی Pay-Per-Click Advertising می باشد.

بازاریابی به روش Pay-Per-Click Advertising  یا (PPA)

سایر روش های مورد استفاده در PPA، مانند SEM، روش هایی هستند که در آنها با پرداخت هزینه به ازای هر کلیک، لینک تبلیغات مورد نظر در دسترس کاربران قرار می گیرد. علاوه بر موتورهای جستجو، همه ی شبکه های اجتماعی این خدمات را به ازای پرداخت هزینه در اختیار بازاریاب ها قرار می دهند. این تبلیغات به طور مستقیم در تیررس توجه کاربرای هدف در این شبکه ها قرار می گیرند.

ما نمی توانیم همیشه، به طور مشخصی فعالیت های مرتبط با بازاریابی دیجیتال را از هم تفکیک کنیم؛ چراکه همه ی آنها به نحوی در ارتباط متقابل با یکدیگر کار می کنند.

شما می توانید بخش دوم این مقاله را در اینجا بخوانید.

 

منبع: blog.thesocialms.com

 

 

بازگشت به بالای صفحه