رد کردن لینک ها

انواع روش های دیجیتال مارکتینگ (بخش دوم)

بازاریابی وابسته

بازاریابی وابسته یا Affiliate Marketing، نوعی دیجیتال مارکتینگ مبتنی بر عملکرد می باشد. برخلاف روش PPC، در این روش بازاریاب به جای پرداخت پول برای ترافیک اینترنت، برای برقراری گفتگو هزینه می پردازد. هزینه ی این روش سنگین است ولی میزان ریسکی که بازاریاب را درگیر می کند بسیار پایین است؛ چراکه شما فقط برای برقراری یک گفتگو هزینه می کنید.

بازاریابی وابسته در بین بلاگر ها و سایت های پربازدید که محصولات مختلفی را به مشتری ها می فروشند، بسیار رایج است.

بازاریابی به وسیله ی ایمیل                              

بازاریابی به وسیله ی ایمیل می تواند یکی اتز بهترین کانال های ارتباطی ممکن برای بازاریابی باشد. شما با فرستادن مداوم محتوای تبلیغاتی به ایمیل مخاطبین خود، می توانید رابطه ی خود با مشتری هایتان را شکل دهید و وسعت ببخشید.

توجه کنید که بازاریابی به وسیله ی ایمیل، به معنای بمباران کردن مخاطب هایتان با ایمیل های مداوم و متعدد، و یا فقط با یک ایمیل به افراد متعدد بدون هیچ پیش زمینه ای نیست، بلکه بهترین نتایج از این روش وقتی به دست می آیند که شما مخاطب های بالقوه ی خود را با دقت بالایی تعریف کنید، با آنها به درستی ارتباط گرفته باشید و سپس از این ابزار به عنوان وسیله ای برای بسط این ارتباط استفاده کنید.

برای انتخاب استراتژی های بهتر در دیجیتال مارکتینگ، بهتر است با روش های دیگری در بازاریابی غیر آنلاین آشنا شوید. در اینجا تعدادی از بهترین این روش ها را به شما معرفی می کنم.

تبلیغات رادیویی

حتماً می دانید دقیقاً درباره ی چه نوع تبلیغاتی صحبت می کنم؛ وقتی در حال لذت بردن از موسیقی مورد علاقه تان در رادیو هستید، ناگهان با صدایی مواجه می شوید که به شما می گوید به چه کالایی بیشتر احتیاج دارید یا بهتر است تعطیلات خود را در کجا بگذرانید… بسیاری از این وقفه ها می توانند به شدت آزار دهنده باشند، ولی بعضی از آنها می توانند سرگرم کننده باشند، حداقل برای بار اول !!! شما می توانید از این روش برای گسترش تبلیغات خود در کنار روش های آنلاین استفاده کنید.

تبلیغات تلویزیونی

در حالیکه امروزه همه ی ما به دنبال پیدا کردن راهی برای فرار از تبلیغات تلوزیونی هستیم، این روش هنوز نیز بسیار تاثیر گذار است. در ایالات متحده ی امریکا، تبلیغاتی که در بین برنامه ی Super Bowl در تلوزیون پخش میشوند، بسیار پربیننده هستند و معمولاً در بین مردم مشهور می شوند. چیزی که باید در ذهن داشته باشیم این است که تبلیغات تلویزیونی می توانند گزینه های هدف محدودی را به شما ارائه کنند.

اگر این سوال برایتان پیش آمده که چرا تبلیغات رادیویی و تلوزیونی را در این دسته بندی قرار داده ام، باید یادآوری کنم که امروزه گستره ی استفاده از رادیو و تلویزیونی وسیع تر شده و حتی شبکه های رادیویی و تلویزیونی آنلاین نیز به شدت پربیننده هستند. این شبکه های آنلاین می توانند فرصت های خوبی برای تبلیغات آنلاین در اختیار شما قرار دهند. به این دلیل فکر می کنم تبلیغات رادیویی و تلویزیونی می توانند در بازار دیجیتال مارکتینگ جایگاه مهمی داشته باشند.

تبلیغات گوشی های تلفن همراه

احتمالاً همه ی شما بسیاری از روش های تبلیغات آنلاین را که در بالا توضیح دادم، به وسیله ی گوشی همراه خود دریافت می کنید. شما احتمالاً از فیسبوک، اینستاگرام و گوگل در گوشی خود استفاده می کنید. با این حال روش های بازاریابی دیگری نیز وجود دارند که به وسیله ی گوشی های همراه منتشر می شوند، ولی در هیچ یک از دسته بندی های بالا قرار نمی گیرند.

مدت هاست که از شیوه ی تبلیغات به وسیله ی پیامک به طور گسترده ای استفاده می شود. علاوه بر این، با استفاده از تکنولوژی Bluetooth، بسیاری از تبلیغات، به ویژه تبلیغات محلی به وسیله ی گوشی های همراه، منتشر می شوند. البته این نوع تبلیغات هنوز از قدرت نفوذ بالایی برخوردار نیستند.

درنهایت، پیشنهاد می کنم با همه ی این ده روش به طور دقیق آشنا شوید تا بتوانید بهتر تصمیم بگیرید که کدام روش می تواند با اهداف شما مطابقت بهتری داشته باشد. همچنین در نظر داشته باشید که مرز بسیار کمرنگی بین این تقسیم بندی ها وجود دارد و انواع این روش ها می توانند در ارتباط با یکدیگر اثرگذار باشند.

شما می توانید بخش اول این مقاله را در اینجا بخوانید.

منبع: blog.thesocialms.com

 

 

بازگشت به بالای صفحه